Get Adobe Flash player

Warsztaty podróżnicze dla dzieci (od 5 lat)

Podróżować może każdy i na różne sposoby! Najmłodsi otrzymują tę wyjątkową szansę odkrywania i poznawania świata za pomocą specjalnie przygotowanych map, kolorowych zdjęć, interesujących opowieści i ciekawych przedmiotów. Spotkanie z podróżnikiem to dla dzieci nie tylko możliwość zetknięcia się z kimś, kto często znika z domu na wiele dni, ale również nauki poprzez zabawę. Proponowane zajęcia mają na celu rozwój umiejętności słuchania, obserwowania i zapamiętywania, współpracy w grupie, a także usprawnianie zdolności manualnych.

Na zakończenie warsztatu każdy uczestnik otrzymuje niespodziankę jako pamiątkę ze spotkania.

         

Proponowane tematy:

1. „Zwiedzajmy Świat”

2. „Zwiedzajmy Afrykę”

3. „Zwiedzajmy Europę”

4. „Zwiedzajmy Włochy”

5. „Zwiedzajmy Grecję”

6. „Zwiedzajmy Polskę”

7. „Zwiedzajmy polskie miasta – podróż po Warszawie z syrenką”

8. „Zwiedzajmy polskie miasta – podróż po Krakowie ze smokiem wawelskim”

9. „Zwiedzajmy polskie miasta – podróż po Łodzi z Misiem Uszatkiem”

10. „Zwiedzajmy polskie miasta – podróż po Wrocławiu z krasnalami”

11. „Zwiedzajmy polskie miasta – podróż po Poznaniu z koziołkami”

Prelekcje o tematyce podróżniczej (dla każdego)

Nie każdy może wybrać się w prawdziwą podróż, ale każdy może o niej posłuchać. Uczestnictwo w prelekcji to niezwykła przygoda – dzięki licznym informacjom oraz zdjęciom to okazja do poznania nie tylko świata, ale również innych ciekawych tego świata ludzi, a także zachęta i inspiracja do spełniania podróżniczych marzeń.

     


Proponowane tematy:

1. „Austria śladami Mozarta”

Relacja z samodzielnie zaplanowanej i zrealizowanej podróży po ojczyźnie wielkiego kompozytora. Prelekcja ta to nie tylko spacer po kolejnych miejscach, w których Mozart żył i pracował, ale również opowieść o tym, że pasja pozwala przezwyciężyć strach i warto spełniać swoje marzenia.

2. „City break w Mediolanie”

Relacja z weekendowego wypadu do Mediolanu i pierwszego w życiu lotu samolotem. Podczas prelekcji nie tylko duża porcja wiedzy i zdjęć, ale również informacji praktycznych pomocnych przy planowaniu wizyty w stolicy Lombardii.

3. „Berlin – intrygujące miasto”

Prelekcja o stolicy Niemiec – mieście architektonicznych kontrastów, bolesnej historii, ale też zabawy i luzu, które jest coraz liczniej odwiedzane przez Polaków.

4. „Saksonia Augusta II Mocnego”

Malownicza podróż w czasie i przestrzeni po barokowym Dreźnie, ścieżkami pośród fantazyjnych skał Saksońskiej Szwajcarii, niezdobytych twierdz i więzienia kochanicy króla oraz średniowiecznym łużyckim Budziszynie i filmowym Görlitz.

5. „Czeski film”

Zbiorcza relacja z kilku pobytów w Czechach. Prelekcja ta to spacer ciasnymi uliczkami Pragi, zabawa z wyobraźnią w Adrszpaskim Skalnym Mieście, rejs po rzece wewnątrz krasowej jaskini na Morawach oraz próba zrozumienia języka czeskiego. 

6. „Litwo! Ojczyzno moja!”

Relacja z wycieczki do Litwy – kraju posiadającego wspólną historię z Polską, w którym tworzył Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Prelekcja oferuje spacery wzdłuż Niemna, wizytę u Ostrej Bramy w Wilnie czy relaks nad jeziorem w Trokach.

7. „Europa śladami Mozarta”

Prelekcja poświęcona motywowi podróżniczemu życia Mozarta, który w sumie spędził poza domem ponad 10 lat (przeżywszy niespełna 36). Podróż przez dziesięć państw Starego Kontynentu okraszona licznymi anegdotami, ozdobiona mapami, zdjęciami i rycinami oraz wzbogacona fragmentami słynnych dzieł.


Posiadam własny sprzęt potrzebny do przeprowadzenia prelekcji: laptop, projektor, ekran projekcyjny na statywie, przenośny głośnik, mikrofon.